کد مطلب: 48507

مارگارین به مجمع نشست

افزایش سرمایه مارگارین در راستای توسعه و پیشرفت شرکت

به گزارش روابط عمومی، پیرو آگهی دعوت مجمع عمومی فوق العاده صاحبان سهام شرکت مارگارین (سهامی عام) منتشر شده در روزنامه اطلاعات مورخ 11/8/1400 به شماره 27966 مجمع عمومی فوق العاده با حضور 59/70 درصد سهامداران تاریخ 22 آبان ماه 1400 تشکیل شد.

در اجرای ماده 101 لایحه اصلاحی قانون تجارت آقای بابک باقری مهماندوستی بعنوان رئیس مجمع، آقای همایون باقری طادی (ناظر اول)، آقای مجید امدادی ( ناظر دوم) و آقای دکتر حسن خلخالی بعنوان دبیر جلسه انتخاب و جلسه به رسمیت شناخته شد.

گزارش توجیهی هیات مدیره مبنی بر افزایش سرمایه به طور مختصر و مفید توسط رئیس مجمع و دلایل افزایش آن و همچنین گزارش بازرس قانونی مبنی بر افزایش سرمایه توسط نماینده بازرس قانونی قرائت گردید.

در جلسه مجمع عمومی فوق العاده پس از شور و تبادل نظر و با اخذ مجوز شماره 151-0041789303 مورخ 3/8/1400 صادره از سازمان بورس و اوراق بهادار تهران افزایش سرمایه شرکت از مبلغ 840 میلیارد ریال به 9.515 میلیارد ریال مورد تصویب مجمع قرار گرفت و مقرر  شد طی  مهلت مقرر قانونی در اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری شهرستان تهران ثبت گردد.

در پایان جلسه دکتر خلخالی مدیرعامل شرکت مارگارین و دبیر جلسه مجمع عمومی به سوالات سهامداران در زمینه افزایش سرمایه آتی، تعیین تکلیف زمین های تصرف شده توسط شهرداری و طرح های توسعه ای  درحال اجرا مثل فرکشنیشن و هیدروژناسیون پاسخ دادند و اعلام نمود: با افزایش سرمایه مذکور و بهره برداری از طرح های توسعه فرکشنیشن و هیدروژناسیون  شرکت مارگارین افزایش سهم بازار محصولات تولیدی و صادرات محصولات این کارخانه به کشورهای دیگر را کلید خواهد زد.

همچنین دکتر خلخالی افزود: با احداث پلنت فرکشنیشن امکان تولید محصولات جدید برای شرکت فراهم خواهد شد که در حال حاضر تولید نمی گردد و محصولات فوق هم اکنون وارداتی بوده که با راه اندازی خط تولید فرکشنیشن بازار  این محصولات در اختیار شرکت قرار خواهد گرفت.

وی ابراز کرد: تامین دستگاه مذکور بر اساس قرارداد فی مابین صورت پذیرفته و پیش بینی می گردد در ماه های پایانی سال شمسی جاری و فروردین 1401 دستگاه ها حمل و ترخیص گردند و با لحاظ فرایند نصب و راه اندازی و همچنین آموزش و بهره برداری از دستگاه پیش بینی می شود که  تولید آزمایشی آن و برآورد تولید  اقتصادی در 3 ماهه پایانی سال مالی آتی انجام گیرد.

دبیر مجمع عمومی فوق العاده همچنین خاطرنشان کرد: این یک فرصت بسیار ایده آل هم برای شرکت و هم برای کشور است تا نشان دهیم که چگونه  با اعتماد چندسویه بین تولیدکننده گان، سرمایه گذاران،  سهامداران و مصرف کننده گان می توان  درهای رشد و توسعه صنعتی به سوی کشور را گشود.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار