کد مطلب: 48372

سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق:

محل پرواز پهپادهای مهاجم به اقامتگاه الکاظمی مشخص شد

سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق با اشاره به ترور نافرجام نخست‌وزیر این کشور، از مشخص شدن محل پرواز پهپادهای مهاجم به اقامتگاه وی خبر داد.

به نقل از واع، سرتیپ «یحیی رسول» سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی «العراقیه» با اشاره به ترور نافرجام «مصطفی الکاظمی» نخست‌وزیر این کشور، از مشخص شدن محل پرواز پهپادهای مهاجم به اقامتگاه الکاظمی خبر داد. وی افزود دو فروند پهپادی که در این حمله مشارکت داشتند، از منطقه ای در ۱۲ کیلومتری شمال شرق بغداد برخاسته بودند.

رسول افزود که این دو پهپاد برای جلوگیری از مقابله با سامانه پدافندی «سی رام»، در اطراف سفارت آمریکا و نزدیک آن پرواز نکردند و برای این‌که توسط رادارها شناسایی نشوند، در ارتفاعی پایین پرواز کردند.

در همین حال، نخست‌وزیر عراق در اولین واکنش به ترور نافرجام وی، گفت که افرادی که پشت‌ این حمله بودند را به خوبی می‌شناسد. وی که پس از برگزاری نشست با فرماندهان ارشد امنیتی عراق صحبت می‌کرد، افزود: «افرادی که جنایت روز گذشته را مرتکب شدند تعقیب خواهیم کرد، آن‌ها را به خوبی می‌شناسیم و هویت‌شان را افشا خواهیم کرد».

روز گذشته منابع عراقی اعلام کرده بودند که منزل شخصی الکاظمی با پهپاد هدف قرار گرفته است ولی در این حمله به الکاظمی و منزل وی آسیبی نرسیده است.

ارتش عراق نیز با صدور بیانیه‌ای حمله پهپادی به اقامتگاه مصطفی کاظمی در منطقه سبز امنیتی بغداد را تأیید کرده است.

حساب رسمی مصطفی کاظمی در توییتر ساعتی پس از این حمله از سلامتی نخست وزیر عراق خبر داده و خواستار آرامش و خویشتن‌داری شهروندان این کشور شده بود. هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حمله پهپادی را به عهده نگرفته است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار