کد مطلب: 48316

استیک با ورق طلا، وعده غذایی وزیر ویتنامی

تصاویر منتشر شده از وزیر امنیت عمومی ویتنام در حال خوردن استیک پوشیده شده با ورق طلا در یکی از رستوران‌های معروف لندن، خشم ویتنامی‌ها را برانگیخت.

به نقل از «میدل ایست این ۲۴»، انتشار ویدئویی از «تو لام»، وزیر امنیت عمومی ویتنام در حال خوردن یک تکه گوشت کبابی پیچیده شده در ورق طلای ۲۴ عیار، در کشوری که میانگین درآمد سرانه آن چند دلار در روز است، با واکنش شدید و اعتراض مردم رو به رو شد. گفته می‌شود قیمت این برش‌ها از هزار دلار فراتر می‌رود.

این رستوران ابتدا فیلم حضور وزیر امنیت عمومی ویتنام را منتشر کرد، اما به سرعت بعد از اینکه این فیلم در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی مثل «تیک تاک» و «فیس بوک» به ویژه در کشور‌هایی که طبق اداره کل آمار، متوسط درآمد ماهانه آن‌ها در سال ۲۰۲۰ حدود ۱۸۰ دلار بود، به اشتراک گذاشته شد،  به سرعت آن را حذف کرد.

همراه با این ویدئو، برخی از کاربران در اعتراض به این فیلم، تصاویری از کودکان فقیر در فقیرترین مناطق ویتنام را منتشر کردند. کاربری نوشت «پول را از کجا می‌آورد؟ این فقرا با حقوق سالانه خود حتی نمی‌تواند این وعده غذایی را پرداخت کنند.»

در پست دیگری آمده بود: «مردم از زمان شیوع کرونا با مشکلات شدیدی مواجه شده اند، اما مسئولان ما مانند شخصیت‌های مشهور دنیا از خوردن یک وعده غذای طلایی لذت می‌برند.»

تو لام، از زمان روی کار آمدن در سال ۲۰۱۶، موضع سختی در قبال مخالفان و جنبش‌های حقوق بشر اتخاذ کرده است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار