کد مطلب: 48283

با وجود بحران غذایی در افغانستان؛

پاکستان اجازه انتقال گندم اهدایی هند به افغانستان را نمیدهد

درحالیکه سازمان‌های بین‌المللی از وقوع فاجعه انسانی به دلیل بحران غذایی در افغانستان هشدار می‌دهند، منابع از عدم اجازه پاکستان برای انتقال ۵۰ هزار تن گندم اهدایی هند به افغانستان خبر می‌دهند.

درحالیکه بحران غذایی در افغانستان میلیون‌ها نفر را در این کشور به مرز قحطی کشانده است، پاکستان هنوز اجازه انتقال ‌50 هزار تن گندم اهدایی هند به افغانستان از طریق خاک خود را نداده است.

نشریه هندی «ایندیا اکسپرس» به نقل از مقامات این کشور نوشت که هند پیشنهاد انتقال محموله گندم‌های اهدایی به افغانستان از طریق پاکستان را ماه گذشته با اسلام‌آباد در میان گذاشته بود اما هنوز پاسخی دریافت نکرده است.

این نشریه افزود که پاکستان هنوز به انتقال محموله اهدایی گندم از طریق خاکش مخالفت نکرده است اما دهلی امیدوار است پاسخی فوری دریافت کند تا هرچه زودتر جریان انتقال کمک‌ها را آغاز نماید.

مقامات هندی همچنین می‌گویند که ارسال هوایی این محموله کار دشواری است و به همین دلیل با پاکستان تماس گرفته‌اند. از سوی دیگر پاکستان از ماه گذشته در حال بررسی درخواست هند است.

گفتنی است که با نزدیک شدن فصل سرما، بحران اقتصادی و کمبود مواد خوراکی در افغانستان، شماری از کشورهای منطقه از جمله ایران، چین، ترکیه و پاکستان روند ارسال کمک‌ها به مردم افغانستان را آغاز کرده‌اند.

هند طی چند سال اخیر در مجموع 75 هزار تن گندم اهدایی را از طریق بندر چابهار به افغانستان کمک کرده بود.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار