کد مطلب: 48263

سازمان ملل حمله تروریستی به بیمارستان ارتش در کابل را محکوم کرد

دفتر نمایندگی سازمان ملل در افغانستان (یوناما) حمله تروریستی روز سه شنبه به بیمارستان ارتش در کابل را محکوم کرد.

دفتر نمایندگی سازمان ملل در افغانستان (یوناما) اعلام کرد سازمان ملل حمله وحشتناک سه شنبه به یک بیمارستان در کابل را محکوم می کند. حمله به پرسنل پزشکی و غیرنظامیانی  که به دنبال درمان هستند، نقض حقوق بشر و قوانین بشردوستانه بین المللی است.
فرحان حق معاون سخنگوی سازمان ملل نیز با ابراز همدردی با خانواده های قربانیان این حمله تروریستی گفت: امکانات سلامتی و زیرساخت ها هدف نیستند و باید از همه غیرنظامیان محافظت شود.

منابع خبری افغانستان اعلام کردند که حمله مهاجمان مسلح به بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی ارتش معروف به بیمارستان سردار محمدداودخان ۱۵ کشته و ۳۴ زخمی برجای گذاشت.

براساس گزارش های منتشر شده، حمله مهاجمان از ساعت ۱۲ سه شنبه به وقت محلی با  انفجار در  مقابل بیمارستان ارتش  آغاز شد و در ادامه در ورودی بیمارستان انفجار دیگری بوقوع پیوست.

گروه طالبان اعلام کرد نیروهای ویژه برای مقابله با مهاجمان به محله حادثه اعزام شدند. گروهک تروریستی داعش مسولیت حمله تروریستی روز سه‌شنبه به بیمارستان سردار محمد داوود در کابل را بر عهده گرفت.

پیش  از این داعش مسوولیت حمله های اخیر به نمازگزاران جمعه در قندوز و قندهار را که صدها کشته و مجروح برجای گذاشت، به عهده گرفته بود.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار