کد مطلب: 48229

مقام پیشین پنجشیر:

«احمد مسعود» در تاجیکستان است

معاون پیشین والی پنجشیر با بیان اینکه در حال حاضر رهبر جبهه مقاومت پنجشیر در تاجیکستان حضور دارد، گفت: احمد مسعود در حال رایزنی با کشورهای مختلف برای جلب حمایت برای مبارزه علیه طالبان است.

کبیر واثق، معاون پیشین والی پنجشیر گفت: احمد مسعود، رهبر جبهه مقاومت در حال حاضر در تاجیکستان حضور دارد.

وی در گفت‌وگو با خبرگزاری روسی «تاس» افزود: احمد مسعود در حال حاضر در تاجیکستان است، اما در برخی مواقع به افغانستان سفر کرده و با نیروهای مقاومت در این کشور دیدار می‌کند.

واثق تاکید کرد: احمد مسعود در حال رایزنی با کشورهای مختلف برای جلب حمایت آنها برای مبارزه با طالبان است.

معاون پیشین والی هرات با بیان اینکه مسعود تلاش می‌کند کشورهای منطقه و جهان را برای مبارزه با طالبان متقاعد کند، گفت که وی به کشورهای مختلف برای جلب کمک آنها به جبهه مقاومت سفر می‌کند.

واثق به روابط جبهه مقاومت پنجشیر با تاجیکستان نیز اشاره کرد و افزود: جبهه مقاومت با کشور تاجیکستان که کمک‌های لازم برای مبارزه با طالبان را در اختیار این گروه قرار می‌دهد روابط خوبی دارد.

وی افزود: شبه‌نظامیان طالبان کنترل نهادهای دولتی در پنجشیر و جاده‌های ولایتی را به دست گرفته‌اند. واحدهای مقاومت ملی افغانستان یکسری نواحی در کوهستان‌ها و سایر مناطق را در پنجشیر ایجاد کرده‌اند و به زودی تلاش خواهند کرد تا علیه "گروه‌ تروریستی طالبان" نبرد را از سر بگیرند.

امامعلی رحمان، رئیس جمهوری تاجیکستان ۲۳ سپتامبر سال جاری میلادی در هفتاد و ششمین جلسه مجمع عمومی سازمان ملل خواهان برگزاری انتخابات در افغانستان و تشکیل دولت جدید در این کشور با حضور نمایندگان از قومیت‌های مختلف به ویژه تاجیک‌ها در این کشور شده بود. وی همچنین اعلام کرده بود که اعلام یک دولت جدید بدون در نظر گرفتن منافع شهروندان افغان، می‌تواند به پیامدهای فاجعه‌بار در افغانستان منجر شود.

رئیس جمهوری تاجیکستان همچنین درباره افزایش تهدید از جانب تروریسم بین‌المللی در افغانستان هشدار داده بود.

تاکنون هیچ کشوری دولت موقت طالبان را به رسمیت نشناخته و برخی از رسانه ها گزارش دادند که احمد مسعود تلاش دارد با رایزنی با کشورهای مختلف آنها را متقاعد کند که طالبان را به رسمیت نشناسند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار