کد مطلب: 48209

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اعلام کرد؛

زمان ترخیص کامیون‌های وارداتی اعلام شد

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با اشاره به زمان ترخیص کامیون‌های وارداتی گفت: امیدواریم فرآیند اجرا و ترخیص کار افزایش یابد و بتوانیم تا ۴ ماه آینده مابقی کامیون‌های باقی مانده را ترخیص کنیم.

داریوش امانی با بیان اینکه ثبت سفارش‌ها در حال انجام است، گفت: با پیگیری‌هایی که صورت گرفته سرعت ترخیص کالا از گمرکات کشور افزایش یافته و کار شماره گذاری کامیون‌ها هم سرعت گرفته که امیدواریم با این اقدامات روند نوسازی در این حوزه بیشتر شود. پس از ورود دستگاه قضایی به موضوع و سرخط کردن تعداد زیادی از دستگاه‌های متولی، شرایط ترخیص این کامیون‌ها تسهیل شد، موانعی که وجود داشت که تا اندازه‌ای برطرف شده است، همچنین فرآیندهای دو مرحله‌ای حذف و یک مرحله‌ای شد.

امانی بیان کرد: امیدواریم فرآیند اجرا و ترخیص کار افزایش یابد و بتوانیم تا ۴ ماه آینده مابقی کامیون‌های باقی مانده را ترخیص کنیم.

او اضافه کرد: امیدواریم در اسرع وقت این ۳ هزار و ۶۰۰ دستگاه کامیون هم از گمرکات ترخیص و به ناوگان کامیونی کشور اضافه شوند تا به این ترتیب متوسط سن ناوگان کامیونی کاهش یابد و جزو ناوگان جوان لحاظ شود.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: برای کامیون‌های تولید داخل ۶۰ تا ۸۰ درصد قیمت خودرو تسهیلات پرداخت می‌شود.

وی درباره آخرین آمار نوسازی ناوگان کامیونی از دو محل واردات کامیون با عمر حداکثر سه سال و تولید داخل بیان کرد: ۳ هزار و ۶۰۰ دستگاه کامیون با عمر کمتر از سه سال وارد کشور شده و در گمرکات موجود است، همچنین یک هزار و ۳۰۰ دستگاه کامیون نیز پیش از این، از گمرک ترخیص شده است، بنابراین از محل واردات کامیون‌های با عمر سه سال و کمتر، تعداد ۴ هزار و ۶۰۰ دستگاه کامیون تاکنون نوسازی شده است.

 

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار