کد مطلب: 48200

عربستان از آمادگی برای ادامه مذاکرات با ایران خبر داد

وزیر خارجه عربستان گفت: برای برگزاری دور دیگری از مذاکرات با ایران هنوز هیچ برنامه‌ریزی نشده‌ای است، اما ما آماده‌ایم که مذاکرات را ادامه دهیم.

اسپوتنیک به نقل از رویترز نوشت: فیصل بن فرحان، وزیر خارجه عربستان سعودی در زمینه مذاکره با ایران گفت: "تاکنون چهار دور مذاکره با ایران برگزار کردیم. گفت‌وگوها صمیمانه است. ما همچنان امیدواریم که این مذاکرات پیشرفت ملموسی ایجاد کنند، اما تاکنون به پیشرفت کافی برای خوش بین بودن در این زمینه دست نیافته‌ایم."
دولت عراق چندی قبل تلاش کرد تا در حاشیه اجلاس بغداد که سران عربستان، ایران، ترکیه، امارات، قطر، مصر و اردن به آن دعوت شده‌اند، سران عربستان و ایران با هم دیدار کنند.عراق با هدف گرد هم آوردن سران منطقه با هدف یافتن نقاط مشترک میان آنان برای حل مشکلات منطقه، اجلاسی در سطح سران در بغداد برگزار کرد تا بعد از چند دور گفت‌وگوی اعلام نشده نمایندگان ایران و عربستان در بغداد طی ماههای گذشته، به قطع روابط دو کشور پایان دهد. 

ملک سلمان، پادشاه عربستان سعودی چندی قبل ابراز امیدواری کرد ه بود که گفت‌وگوها با ایران "به نتایج ملموسی برای اعتمادسازی" و احیای همکاری‌های دوجانبه منجر شود.

وی با وجود این در ادامه تهران را به حمایت از گروه‌های مسلح متهم کرد و مدعی شد که تهران بایستی حمایتش از این گروه‌ها را متوقف کند. منظور ملک سلمان از گروه‌های مسلح، گروه انصارالله در یمن است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار