کد مطلب: 48158

ارزش سهام عدالت ۵۰۰ هزار تومانی چقدر است؟

جاماندگان سهام عدالت بخوانند

هرچند هنوز خیلی از صاحبان سهام عدالت موفق به نقد کردن این سهام نشده‌اند و نسبت به این موضوع گلایه‌های مکرر کرده‌اند اما در خبر جدید اعلام شده که ۱۰ میلیون نفر دیگر به لیست صاحبان سهام عدالت اضافه خواهد شد.

در هفته اخیر رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه رئیس‌جمهور موافقت خود را با طرح اختصاص سهام عدالت به جاماندگان اعلام کرده، گفت: در فاز اول سهام عدالت به ۱۰ میلیون نفر از جاماندگان اختصاص می‌یابد. سال گذشته طرحی در کمیسیون اقتصادی مجلس مبنی بر اختصاص سهام عدالت به جاماندگان مطرح و تصویب شد که طرح وارد صحن مجلس هم شد، اما بررسی آن  متوقف شد. اخیراً با رئیس‌جمهور مکاتبه شد که آقای رئیسی هم این نامه را به وزیر اقتصاد و رئیس سازمان برنامه و بودجه ارجاع داد و موافقت کلی خود را با اختصاص سهام عدالت به جاماندگان اعلام کرد که امیدواریم به زودی نظر وزیر اقتصاد و رئیس سازمان برنامه و بودجه اعلام شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت:‌ در گزارش کمیسیون اقتصادی مجلس سه اولویت برای اختصاص سهام عدالت در نظر گرفته شد ، اول کسانی که تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی(ره) قرار دارند، دوم ایثارگران و سوم کارگران و بازنشستگان در اولویت قرار گرفتند، کسانی که زیرپوشش بهزیستی قرار دارند، اما سهام عدالت ندارند ۱٫۷ میلیون نفر برآورد می‌شوند، کسانی که تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی هستند و سهام عدالت ندارند ۲٫۳ میلیون نفر هستند، حدود دو میلیون نفر هم از ایثارگران بدون سهام عدالت، شناسایی شده و تعدادی نیز کارگر و بازنشسته از جمله کارگران ساختمانی هستند و در مجموع در فاز اول ۱۰ میلیون نفر هستند که واقعاً به سهام عدالت نیاز دارند اما سهام عدالت ندارند که از این تعداد چهار میلیون نفر فقط زیر پوشش بهزیستی و کمیته امداد قرار دارند. البته کسانی که در ۶ دهک پایین درآمدی هستند تا ۲۰ میلیون نفر هم می‌رسند، اما در فاز اول افراد زیر پوشش، بازنشستگان ، کارگران و ایثارگران ۱۰ میلیون نفر هستند که امیدواریم هر چه زودتر سهام عدالت به آنها اختصاص یابد.

پورابراهیمی تأکید کرده است: موافقت دولت برای قبول بار مالی طرح جاماندگان سهام عدالت کافی است و نیازی به ارائه لایحه از سوی دولت ندارد.

ارزش سهام عدالت ۵۰۰ هزار تومانی به حدود ۱۲ میلیون تومان و  ارزش سهام عدالت یک میلیون تومانی به حدود ۲۴ میلیون تومان رسیده که تنها ۶۰ درصد این مبلغ قابل فروش است. این ارقام درحالیست که در تابستان سال گذشته ارزش سهام عدالت ۵۰۰ هزار تومانی تا ۲۲ میلیون تومان هم صعود کرده بود. 

 

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار