کد مطلب: 48120

رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور از رشد آمزشگاه‌های آزاد فنی‌حرفه‌ای خبر داد.

صدور مجوز آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای ۴۵ برابر شده است

به نقل از روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، غلامحسین حسینی‌نیا رصد ۲۲ روزه از تاریخ ابلاغ صدور مجوز تاسیس آموزشگاه فنی و حرفه‌ای آزاد ظرف ۳ روز، حاکی از رشد ۴۵ برابری نسبت به سال گذشته و ارائه ۳۶۱ موافقتنامه اصولی (در حکم مجوز فعالیت آموزشی) به متقاضیان است.

غلامحسین حسینی‌نیا با اعلام این خبر گفت: از ۱۰ مهر سال جاری با ابلاغ  صدور مجوز تاسیس آموزشگاه آزاد ظرف سه روز تا  امروز (4 آبان) تعداد ۳۶۱ موافقتنامه اصولی برای متقاضیان صادر شده است و صدور مجوز در بازه تعیین شده برای واجدین شرایط ادامه دارد.

وی اظهار داشت: با دستور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به منظور تسریع و تسهیل در صدور مجوزهای تأسیس آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای در مقایسه با بازه زمانی مشابه سال پیش که تنها 8 مجوز آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای صادر شده بود، شاهد رشد 45 برابری در این بخش هستیم.

بنا به اظهار حسینی نیا، متقاضیان  واجد شرایط دریافت کننده مجوز فعالیت می توانند با فراهم نمودن الزامات کار مانند فضا، تجهیرات، مربی، برنامه آموزشی و اخذ مجوز بلافاصله فعالیت آموزشی خود را شروع کنند و سایر الزامات مثل گواهی عدم سوء پیشینه؛ تاییدیه اداره اماکن و سایر تاییدیه ها را دربازه زمانی سه ماهه تهیه و ارایه دهند.

وی تصریح کرد: لازم است متقاضیان راه اندازی آموزشگاه آزاد با مطالعه قبلی امکان سنجی و داشتن طرح کسب وکار و تحقیقات بازار و تجربه آموزشی وارد این عرصه شوند تا بتوانند در فضای رقابتی سالم به موفقیت دست یابند و پایداری فعالیت آموزشی خود را تضمین کنند.

 

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار