کد مطلب: 48030

رئیس‌جمهوری از بزرگترین شهرک گلخانه‌ای کشور در مغان بازدید کرد

آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی ، رئیس‌جمهوری در جریان سفر به استان اردبیل از بزرگترین شهرک گلخانه‌ای کشور در منطقه مغان و پروژه بزرگ پایاب سد خداآفرین در شمال اردبیل بازدید کرد.

استان اردبیل در صنعت تولید محصولات گلخانه‌ای و فضای سربسته برنامه‌ریزی انقلابی و خیز شتابان داشته و سطح گلخانه‌های فعال این استان از ۱۶ هکتار در سال ۹۶ در مدت سه سال به حدود ۱۵۰ هکتار در سال جاری رسیده است.  رشد عملکرد احداث مجتمع‌های گلخانه‌ای در استان اردبیل در چهار سال اخیر بیش از ۱۰۰۰ درصد بوده و طی سه سال اخیر نیز در بخش افزایش سطح احداث گلخانه در ردیف نخست کشوری قرار گرفته است.

 

آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی در جریان بازدید از پروژه بزرگ پایاب سد خداآفرین پس از استماع گزارش وضعیت این پروژه بر تسریع کار و رفع مشکلات آن تاکید کرد.

 

پروژه شبکه آبیاری و زهکشی سد خداآفرین با وسعت ۴۳ هزار هکتار در محدوده استان‌های آذربایجان‌شرقی و اردبیل اجرا می‌گردد که اغلب اراضی آن در حدود ۳۷ هزار هکتار در محدوده استان اردبیل در قالب چهار ناحیه عمرانی مختلف قرار دارد.

 

آیت‌الله رئیسی در این سفر از برخی پروژه‌ها و توانمندی‌های اقتصادی شهرستان پارس‌آباد مغان و اردبیل بازدید کرده و دیداری با نمایندگان اقشار مختلف مردم خواهد داشت.

 

منبع خبر : ایرنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار