کد مطلب: 47877

عرضه سه فرآورده لبنی پرمصرف با کاهش ده درصدی قیمت

سه فرآورده لبنی پرمصرف کی ارزان میشود؟

رئیس اتحادیه کشوری فروشگاه های زنجیره ای درباره عرضه سه قلم محصول پرمصرف لبنی با کاهش ۱۰ درصدی جهت رفاه حال هموطنان توضیح داد.

امیرخسروفخریان رئیس اتحادیه کشوری فروشگاه های زنجیره ای از عرضه سه قلم فرآورده لبنی پرمصرف با تخفیف ۱۰ درصدی از هفته آینده خبر داد. وی همچنین در خصوص اینکه چرا تا به امروز در فروشگاه های زنجیره ای خبری از این سه فرآورده لبنی با تخفیفات اعلامی نیست، گفت: تطبیق تولید با بازار به صورت آنی امکان پذیر نیست برای مثال تولید کننده  پنیر UF را به مدت پنج روز، ماست را ۴۸ ساعت و شیر را ۲۰ ساعت  قرنطینه نگه می دارد و سپس در بازار عرضه می کند.

فخریان با بیان اینکه طی اعلام انجمن صنایع  فرآورده های لبنی ایران از روز چهارشنبه  محصولات به تدریج  برای عرضه در اختیار فروشگاه های زنجیره ای قرار می گیرد، افزود: از تاریخ اشاره شده از آن سه قلم اعلامی ابتدا  شیر و روزهای بعد  ماست و سپس هفته آینده پنیر در سطح فروش قرار می گیرد.

وی در  خصوص میزان عرضه این محصولات به صورت روزانه گفت:  این سه قلم سالانه در کشور ۱.۴ میلیون تن تولید می شوند بنابراین روازنه انتظار تولید ۴۵۰۰ تن توسط کارخانه و عرضه این میزان در فروشگاه های زنجیره ای را داریم.

رئیس اتحادیه کشوری فروشگاه های زنجیره ای در ادامه گفت: این قیمت ها براساس قیمت شیرخام مصوبه شماره۰۲۰/۸۶۰۳ شورای قیمت گذاری محصولات کشاورزی درب گاوداری ۶۴۰۰ تومان و هر یک دهم درصد چربی ۸۰۰ ریال و نرخ روز مواد بسته بندی و نرخ ارز دوشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۰ توافق شده است.

گفتنی است این تصمیم در راستای حفظ لبنیات در سبد خانوار اخذ شده که  سه قلم فرآورده شیر نایلونی ۹۰۰ گرمی  ۱. درصد چربی به قیمت ۷۴۰۰ تومان و ماست دبه‌ای ۲.۵  کیلویی ۱.۵ درصد چربی به قیمت ۳۰ هزار و ۶۰۰ تومان و پنیر لیوانی UF ۴۰۰ گرمی نسبتا چرب به قیمت ۲۰ هزار تومان  توزیع می شود.

 

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار