|
کد مطلب: 49441

واردات مارلبرو را آزاد کنید!

رئیس انجمن تولیدکننـدگان، صادرکنندگان و واردکنندگان محصولات دخانی ضمن انتقاد از حذف مرکز برنامه‌ریزی و نظارت بر دخانیات از ساختار جدید وزارت صنعت، معدن و تجارت، تصریح کرد: در حال حاضر با کوچکترین تغییری در وضعیت تولید یا افزایش مالیات دخانیات، حجم زیادی محصولات دخانی برند مارلبرو و در کنار آن سایر برندهای غیر قانونی به کشور قاچاق می‌شود، بنابراین تولید مشترک یا واردات قانونی این برند، علاوه بر ایجاد درآمد برای دولت به شبکه قاچاق ضربه وارد می‌کند.

محمدرضا تاجدار در نشستی خبری از رشد ۱۴ درصدی تولید در ۹ ماهه اول امسال خبر داد و گفت: تولید سیگار در ۹ ماهه امسال به ۴۷ میلیارد و ۱۰۰ میلیون نخ رسیده، اما جزئیات افزایش تولید نشان می‌دهد که این رشد بیشتر مربوط به برندهای بین المللی بوده و تولید برندهای داخلی سیگار یا ثابت مانده یا کاهش یافته است. این موضوع متاثر از مالیات نخی سیگار است که در ابتدای سال عنوان کردیم به ضرر تولیدکنندگان داخلی است.

 

وی همچنین از رشد ۹۸ درصدی تولید تنباکوی معسل و افت شدید واردات آن در ۹ ماهه سال جاری خبر داد و تصریح کرد: مجموعه تولید ۳۷۰۰ و واردات ۱۴۹ تنی تنباکو معسل در سال جاری فقط ۴۳ درصد از برآورد مصرف را تامین می‌کند و مابقی نیاز کشور یا از طریق واردات غیر رسمی یا تولید تقلبی تامین می‌شود.

 

منبع خبر : ايسنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار