کد مطلب: 49072

مقصر تصادف مینی‌بوس دانش‌آموزان کرمانشاه چه کسی است؟

صبح چهارشنبه ۱۷ آذر خبر تاثربرانگیز تصادف مینی بوس سرویس مدرسه در یکی از محورهای روستایی کرمانشاه -هلشی به ماهیدشت- که با مرگ دو دانش آموز همراه بود، مخابره شد. خبری که لزوم نظارت جدی‌تر بر سرویس مدارس را به متولیان امر گوشزد می کند.

در این حادثه که با برخورد یک دستگاه مینی بوس و کامیون رخ داد، متاسفانه دو تن از دانش آموزان جان خود را از دست دادند و ۱۶ تن نیز زخمی و جهت مداوا به بیمارستان آیت الله طالقانی کرمانشاه منتقل شده و تحت درمان قرار گرفتند.

 

تصاویر منتشر شده از این حادثه نشان می دهد خودرویی که بعنوان سرویس مدرسه مورد استفاده قرار گرفته، مینی بوسی قدیمی و به نوعی فرسوده است و این سئوال پیش می آید که استفاده از این خودروها برای سرویس مدرسه آن هم در جاده های برون شهری صحیح است، یا نه.

 

62113938

تعداد بالای دانش آموزان مستقر در سرویس - براساس تعداد کشته ها و زخمی های این حادثه- در این شرایط کرونایی نیز سئوال دیگری است که باید به آن پاسخ داده شود که آیا در این شرایط کرونایی حضور این تعداد دانش آموز در یک مینی بوس مشکلی ندارد؟

 

 علی اشرف بیگلری رییس اداره آموزش و پرورش ماهیدشت با بیان اینکه سرویس مذکور را خود خانواده ها گرفته بودند، گفت: این سرویس را خانواده دانش آموزان با رضایت خودشان برای رساندن فرزندانشان به مدرسه گرفته بودند. او افزود: ما هیچ قراردادی با سرویس های مدارس در مسیرهای روستایی نداریم.

 

با توجه به ورود دادستان کرمانشاه به موضوع و دستور صادره برای بررسی جوانب مختلف این حادثه، امیدواریم پاسخی قانع کننده به این سئوالات داده شده و با خاطیان نیز برخورد شود.

 

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار