کد مطلب: 48851

هوای تهران امروز و فردا بدتر می‌شود

بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی، امروز در جنوب کرمان،‌ هرمزگان،‌ جزایر واقع در تنگه هرمز، جنوب شرق فارس، برخی مناطق خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان رگبار، رعدوبرق و گاهی وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی شده است.

 

 

روز سه‌شنبه در جزایر واقع در تنگه هرمز،‌ برخی مناطق کرمان،‌ هرمزگان و سیستان و بلوچستان ابرناکی،‌ رگبار و رعدوبرق روی می‌دهد. طی امروز و فردا در سایر مناطق کشور جوّ آرام و پایداری پیش‌بینی شده است.

 

روز چهارشنبه به تدریج با ورود سامانه بارشی به شمال غرب کشور در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل و شمال کردستان وزش باد شدید و بارش باران پیش‌بینی می‌شود. پنجشنبه گستره فعالیت سامانه بارشی کل نوار غربی کشور، دامنه‌های جنوبی البرز،‌ شمال بوشهر، غرب اصفهان و قم را فرا می‌گیرد. در این روز با شمالی شدن جریانات روی دریای خزر بارش‌ها در سواحل دریای خزر و استان‌ خراسان شمالی آغاز می‌شود.

 

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی روز جمعه در سواحل دریای خزر، دامنه‌های زاگرس در غرب و جنوب غرب، دامنه‌های جنوبی البرز، برخی مناطق مرکزی ایران، شرق و شمال شرق کشور بارش و وزش باد شدید پیش‌بینی شده است. بارش در ارتفاعات این مناطق به شکل برف خواهد بود.

 

شنبه هفته آینده در شرق و شمال شرق کشور بارش پراکنده و وزش باد پیش‌بینی شده و به تدریج سامانه بارشی از کشور خارج می‌شود.

 

طی 2 روز آینده تنگه هرمز و غرب دریای عمان مواج و متلاطم است و در شهرهای صنعتی و پرجمعیت تهران،‌ کرج،‌ اصفهان و اراک افزایش غلظت آلاینده‌های جوّی و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود. روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه در شمال غرب و سواحل دریای خزر افزایش 5 تا 7 درجه و روزهای پنجشنبه و جمعه کاهش 7 تا 9 درجه‌ای دما پیش‌بینی شده است.

 

توصیف سامانه: تشدید پایداری جو

 

زمان شروع: سه‌شنبه 1400/09/09

 

زمان پایان: چهارشنبه 1400/09/10

 

نوع مخاطره: انباشت و افزایش غلظت آلاینده‌ها همراه با کاهش کیفیت هوا.

 

منطقه اثر:

 

سه‌شنبه 1400/09/09: اصفهان، کرج و تهران.

 

چهارشنبه 1400/09/10: اصفهان، کرج، مشهد و تهران.

 

اثر مخاطره: افزایش محسوس شاخص کیفیت هوا توأم با رشد پتانسیل غلظت آلاینده‌ها تا شرایط ناسالم برای تمامی گروه‌های سنی در صورت عدم رعایت و کنترل منابع آلاینده، احتمال شرایط بسیار ناسالم به ویژه در مناطق پر تردد و صنعتی.

 

توصیه: مدیریت جهت کاهش تردد خودروها و کنترل فعالیت واحدهای صنعتی، تأکید بر عدم تردد برای تمام گروه‌های سنی و جلوگیری از فعالیت فیزیکی و ورزشی در فضای باز.

 

منبع خبر : تسنیم

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار